Menu Zamknij

📖📚#Zaczytani w Nowym Roku📚📖

Czy wiesz, że czytanie książek redukuje stres, aż o 60%? W tej kwestii przebija nawet słuchanie muzyki, czy wyjście na spacer. Dotykanie papieru i przewracanie kartek relaksuje oraz wycisza, a ponadto wprowadza do mózgu kontekst lektury pozwalający lepiej zrozumieć, o czym czytamy.

Drogi rodzicu, udowodniono naukowo, że czytanie dzieciom na głos, nawet gdy te same się tego nauczą zwiększa szanse na to, że w przyszłości będą regularnie (5-7 razy w tygodniu) sięgać po lektury. Raport Scholastic wykazał, że 40 proc. dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które są stałymi czytelnikami, we wcześniejszym okresie systematycznie słuchały głośnego czytania przez ich rodziców lub starsze rodzeństwo.

A Ty? Kiedy ostatnio czytałeś? Neuroplastyczność mózgu trwa całe życie człowieka, a regularne czytelnictwo poprawia pamięć, koncentrację, uważność i cierpliwość.

Nie daj się dłużej prosić😉Przyjdź, zaciekaw się, zainspiruj i daj porwać czytelniczej przygodzie 🙂W naszej bibliotece znajdziesz mnóstwo interesujących pozycji📚📖

🔈UWAGA: Wypożyczenie książek jest możliwe wyłącznie dla rodziców, których dzieci uczęszczają do jednostek organizacyjnych „Żółty Latawiec” (fundacja, przedszkole, punkt przedszkolny i szkoła).🙂

Nasza Latawcowa Biblioteka mieści się w siedzibie Fundacji ” Żółty Latawiec” ul. Sienkiewicza 52A i otwarta jest od pn-pt w godzinach pracy fundacji.

Skip to content